Topkapı ve Bayrampaşa'ya Markalar Kondu

İstanbul Avrupa yakasında yerleşimle sanayinin iç içe olduğu Topkapı – Bayrampaşa aksında son 3 yılda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri, bölgedeki gayrimenkul piyasasını tekrar canlandırdı.

Cevizlibağ’daki eski fabrika alanlarının konut projeleri olarak değerlendiren inşaat firmaları bir taraftan şehre yeni bir kimlik katarken, bir taraftan da yeni nesil ofis, konut ve iş yeri ihtiyaçlarına cevap veriyor. Sur Yapı’nın Bayrampaşa – Eyüp aksında başlattığı ofis – AVM projesinin ardından Artaş İnşaat’ın Kale Grubu ile Cevizlibağ’da inşa ettiği Avrupa Konutları, Timur Gayrimenkul’ün üç adet NEF projesi ve Beyaz İnşaat’ın 6 yıldır geliştirdiği konut projeleri ile Topkapı – Bayrampaşa bölgesi yeniden yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi.

Kamuoyunda E-5 ile E-6 olarak bilinen karayollarının kesişme noktasında yer alan bölgenin, tramvay hattından metroya, metrobüsten diğer toplu taşıma araçlarına şehrin dört bir yanına gidebilecek birçok ulaşım alternatifi barındırması değerine değer katıyor. 2010 yılında metrekaresi 1.800 liradan satılan dairelerin güncel fiyatı ise minimum 5 bin 500 liraya yükseldi.

Bayrampaşa – Eyüp’e Sur Damgası

İstanbul’un en değerli lokasyonlarından Bayrampaşa girişinde yer alan Sur Yapı imzalı Axis İstanbul, şehrin önemli noktalarına ulaşım kolaylığıyla da ön plana çıkıyor. 74 ile 210 metrekare arasında değişen ofislerle, kurumsal firmalar için 7 bin 500 metrekareye kadar birleştirilebilen ofislerin yer aldığı projede geniş toplantı odaları, yeni nesil sessiz çalışma odaları, IT hizmetleri, teknoloji, arşiv, hobi ve oyun odaları, vale hizmeti, Print Center, kargo-posta dağıtım odası gibi modern çalışma hayatının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donatılar mevcut.

Ofislerin alt katında bulunan alışveriş merkezi ise her türlü günlük ihtiyacı karşılamaya yardımcı oluyor. Ulusal ve uluslararası markalardan oluşan 170 mağazanın yer aldığı alışveriş merkezinde, dünya mutfaklarından oluşan geniş restoran yelpazesi ve kafeler de sosyal bir iş yaşamı vaat ediyor. İstanbul’un farklı bölgelerinde farklı konsepte konut- ofis ve AVM projeleri üreten tek firma olan Sur Yapı’nın yıllık bin konut satış hedefine adım adım ulaşacağını söyleyen Altan Elmas, hem sektöre hem de proje geliştirdikleri lokasyona katkıda bulunduklarını söyledi. Elmas, ’’Nihayetinde ticari bir firmayız. Bir gayrimenkul geliştirme yaparken bunun bölgeye olacak katkısını da dikkate alıyoruz. Ama bundan önce de söz konusu yatırımın ticari yönden doğru olup olmadığına cevap arıyoruz. Başarılı olmamızın ve projelerimizin değerlenmesinin temelinde bu prensibimizin büyük rolü var’’ dedi.

Cazip kampanyalı satış

Sur Yapı’nın “FED’in Faizi Varsa, Sur Yapı’nın Fırsatı Var!” sloganlı kampanyası devam ediyor. Kampanya kapsamında yeni ve A Plus bir ofise sahip olmak isteyenlere yüzde 10 indirim imkânı sunuluyor.  Yüzde 10 peşinat alarak 48 ay vade farksız ödeme fırsatı sunuluyor. Tamamı peşin ya da peşin + banka kredili ödeme yapmak isteyen tüketicilere ise yüzde 10 kampanya indiriminin yanı sıra yüzde 10 indirim daha uygulanıyor.

Avrupa Konutları Topkapı

Kale Endüstri Holding’in Topkapı’daki arsası üzerinde, Artaş İnşaat imzasıyla yükselen Avrupa Konutları markalı konut projelerinin en yenilerinden birisi olan Avrupa Konutları Kale’de inşa çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Blokların büyük kısmında ince işçilik de başladı. Erken teslim heyecanının yaşandığı proje 650 milyon liralık yatırımla hayata geçirildi ve kısa sürede büyük bir kısmı sahiplerini buldu.

Otel de var

Mes Şirketler Grubu, Birlik İnşaat ve Retaj Hoteller Grubu’nun dev işbirliğiyle Bayrampaşa’ya kazandırdıkları Retaj hotel, dünya üzerindeki diğer örnekleri gibi muhafazakar otel konseptiyle hayata geçirildi. Mes şirketler grubu ve birlik inşaat ortak yapımı olan 12’si süit olmak üzere 169 odaya sahip otel; kapalı yüzme havuzu, konferans, toplantı salonları ve İstanbul’un dört bir yanını kuşbakışı gören manzarasıyla, konaklamak isteyenlerin ilgi odağı olacak şekilde projelendirildi.

İKİ SEMT BEYAZ’LA YENİLECEK

İstanbul’un farklı semtlerinde 2010 yılına kadar üst gelir grubuna 3 bine yakın konut inşa eden Beyaz İnşaat, Topkapı merkezli orta gelir grubu için projeler üretecek. Topkapı’yı İstanbul’un sıfır noktası olarak tanımlayan Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beyaz,  2009 yılından sonra ürettikleri projelerde ağırlıklı olarak bu bölgeyi tercih ettiklerini söyledi. Topkapı’nın şehrin her yerine yakın olması kadar kentsel dönüşümün yeni adresi olması yönüyle de yükselen bir semt olduğuna dikkat çeken Beyaz, ’’ Son 10 yıldır Türkiye’de ekonomik açıdan güzel gelişmeler yaşandı. Güven duyduğumuz bir iktidar var. İstanbul’dan konut satın almak isteyenler öncelikle prestijli bir bölgeyi ve güven duyduğu bir şirketi tercih ediyor. Tabi ki alım gücü de önemli bir faktör. Biz bunların hepsini dikkate alarak hareket ediyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri geliştirmeye karar verdiğimizde önce Topkapı gibi prestijli bir bölgede konumlandık. Bölgede orta ve üst gelir grubuna hitap eden projeler üretiyoruz. 10 yıl içinde Topkapı – Bayrampaşa aksının tamamen dönüşeceğini düşünüyoruz. Bu süreçte Beyaz İnşaat olarak rol alacağız’’ dedi.

Bölgedeki rayiç değerlerin 2010 yılında bin 800 lira iken şu anda minimum 5 bin lira olduğunu dile getiren Beyaz, dönüşüm tamamlandığında bu rakamların hayal olacağını kaydetti. Bundan sonra merkezi noktalara ağırlık vereceklerini dile getiren Muammer Beyaz, ana akslara yakın olan projelerin daha fazla ilgi gördüğünü, tüketicilerin taleplerine göre üretim yaptıklarını söyledi.

30 ay sıfır faiz

Topkapı – Bayrampaşa aksında, 1.5 yıl önce Eczacıbaşı Grubundan satın aldıkları 6 dönüm arazi ile Çukurova Grubu’na ait Akşam gazetesi arazisi üzerinde anlaşmaya vararak 371 konutluk Beyaz Park Topkapı projesini satışa sunduklarını söyleyen Beyaz, ’’43 yıllık birikimimizle, 100 milyon lira yatırımla hayata geçirdiğimiz projede iki ayda yüzde 20 satış gerçekleştirdik. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan dört tip daire seçeneğinin olduğu 70 ile 210 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatı ise 400 bin liradan başlıyor’’ dedi.

Mehmet Canıtatlı

Yorum Gönder

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget