Bayrampaşa Cezaevi 'yaşama dönüş'ün merkezi oluyor

Bayrampaşa'da daha kaliteli, daha yaşanabilir ve daha güvenli bir yaşam alanı oluşturma hedefi ile yola çıkan İstanbul Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediyesi, eski cezaevi alanına yepyeni bir yaşam merkezi inşa etmeyi planlıyor.

'Hayata Dönüş' operasyonuyla bilinen eski Bayrampaşa Cezaevi, 'yaşama dönüş'ün adresi oluyor. Bilgilendirme ve tespit aşamasında olan projede, hak sahiplerinin ofise bilgi almak için gelmelerini sağlamak amacıyla ev ve iş yerlerine bilgilendirme mektupları dağıtıldı. Bu mektubu alan vatandaşlar iletişim ofisine giderek proje hakkında detayları öğrenmektedir. Genel olarak proje hakkında vatandaşlar olumlu görüş bildirmektedir. Ayrıca vatandaşlar iletişim ofisine gelmeden önce yanlış veya eksik bilgiye sahip oldukları bazı konularda; detayları öğrenip, projeyi gördükten sonra kaygılarından kurtulduklarını ifade etmektedir.

Proje ile Bayrampaşa'ya yeni bir metro istasyonu, 400 yataklı yeni bir devlet hastanesi, park, cami ve meydan olmak üzere ilçenin ihtiyacı olan birçok tesis ve fonksiyon kazandırılmış olacaktır. Cezaevi alanındaki proje tamamlandıktan sonra İsmetpaşa Mahalle sakinleri yeni konutlara yerleştirilecektir. Proje sürecinde kira masrafı olmadığı gibi başka bir yere ve ilçeye taşınma işlemi de olmayacaktır. Çevresi duvarlarla örülü, dış dünyadan yalıtılmış bir mekan olmayıp insanların birbiriyle kaynaştığı bir yaşam alanı olacaktır. Projede herhangi bir site aidat bedeli olmayıp, sadece apartman giderleri olacaktır. Sosyal ve kültürel tesislerin giderleri sadece bu tesisleri kullanan üyeler tarafından karşılanacaktır. Kapalı alışveriş merkezleri yerine insanlarla ve hava ile teması olan açık çarşılar şeklinde planlanan geleneksel sokak ticareti bulunacaktır.

Yorum Gönder

MKRdezign

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget